Особливості використання психотропних засобів в перинатальному періоді

Скачати презентацію за посиланням Особливості використання психотропних засобів в перинатальному періоді

 

Особливості використання психотропних засобів в перинатальному періоді

Статистика використання ліків та інших речовин під час вагітності

  • За даними анкетування та аналізу медичної документації, опублікованими ВООЗ, до 90% вагітних використовують ліки як за ре­цептом лікаря, так і самостійно та інші речовини. 

Fissenko V.P., Aksenova O.G. «The efficacy and safety of medicines used in perinatology.» Obstetrics and Gynecology, 4(2002):6-9. 

Cher S.A. «Teratogenic effects of drugs on the body of the child in utero.» Pediatric Pharmacology, 6(8) (2011):57-60. 

  • У США майже 15% жінок приймають лікарські засоби у перші 6 місяців вагітності, 75% з них – від 3 до 10 препаратів одночасно.  
  • Лікарі признача­ють препарати у 38% випадків звернень до них вагітних. 

Schaefer K., Spielmann H., Vetter K. «Drug therapy during pregnancy and lactation.» .: Logosphere (2010):419 p. 

  • Найчастіше це протианемічні засоби, анальгетики, спазмолітики, нестеро­їдні протизапальні, седативні, антигістамінні, антигіпертензивні, протимікробні, противі­русні, дерматологічні засоби, гормони, антидепресанти, вітаміни та мікроелементи

Eliseeva E.V., Feoktistova Y.V., Shmykova I.I., Geltser B.I. «Analysis of drug therapy in pregnant.» Safety of medicines and pharmacy vigilance, 2(2009):3-22. 

Medved V.I., Victorov A.P., Levitsky E.L. «Teratogenic effects of drugs.» Pharmacology Messenger, 4(2000):23-34. 

Podzolkova N.M., Koloda Y.A. «Safety in use of hormonal drugs in periconceptional period during pregnancy and the postpartum period. Gynecology, Obstetrics and Perinatology Questions, 6(11) (2012):66-73.

Скачати презентацію за посиланням Особливості використання психотропних засобів в перинатальному періоді

Останні статті

  • Глутамат - головний медіатор збудження в ЦНС, синтезується з прекурсору глутаміну за участю ферменту глутамінази. Після синтезу, глутамат упаковується до синаптичних везикул за допомогою везикулярного транспортеру глутамату VgluT. Глутамат вивільняється з пресинаптичного нейрона внаслідок потенціалу дії.

  • Дофамін - моноаміновий нейромедіатор, який продукує як збуджуючі так і гальмівні потенціали, в залежності від постсинаптичних рецепторів. Дофамін приймає участь у таких важливих функціях як рухова активність, увага, навчання, та підсилює ефект деяких речовин якими люди схильні зловживати.

  • Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) (Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) – фармакологічна група препаратів, які використовуються, як для лікування депресії та тривожних розладів, так і деяких інших станів. Група СІЗЗС включає в себе 6 агентів