Як LSD впливає на мовні навички

Summary: у новому дослідженні розглянуто як LSD впливає на здатність називати об’єкти

Source: Technische Universität Kaiserslautern.

Вживання LSD (скорочена назва лізергіну диетиламіду лізергінової кислоти) викликає зміни стану свідомості. Це може призвести до втрати границь між власним я та навколишнім світом, подібно до того, як це може відбуватись при деяких психічних захворюваннях. Девід Нутт, професор нейропсихофармакології в ImperialCollege очолює команду вчених, які досліджують дію цієї психоактивної субстанції на роботу мозку.

У цьому дослідженні др. Неілоунар Фамілі постдок Университету Кайзерслаутерну, досліджує як LSD може впливати на мовні здібності. Вона попросила десятьох учасників, які приймали плацебо, та тих що були під впливом LSD, послідовно назвати зображення.

«Результати показують що LSD не впливає на швидкість реакції», пояснює автор дослідження, «учасники що перебували під впливом LSD робили більше помилок, називаючи подібні предмети до тих що вони бачили». Наприклад, коли люди бачили зображення автомобілю, вони випадково називали його автобусом або потягом набагато частіше під впливом LSD ніж у групі плацебо. Це показує що LSD впливає на семантичні зв’язки мозку, або на те, як слова та уявлення зберігаються по відношенню до себе. Коли LSD посилює активацію зв’язків, більше слів з однієї групи значень появляються у свідомості.

Результати цього дослідження можуть привести до кращого розуміння нейробіологічної основи активації семантичних зв’язків. Неілоунар Фамілі пояснює:«отримані дані актуальні для поновлення досліджень психоделічної психотерапії, що розробляється для депресії та інших психічних захворювань. Вплив LSD на мовні навички може бути результатом каскаду асоціацій, що надають швидкий доступ до уявлень які зберігаються далеко у свідомості».

Більшість можливих застосувань цього класу речовин є предметом наукових дискусій. «гіперасоціативний стан може мати позитивний вплив на творчість». Фамілі додає що посилення активації семантичних зв’язків може призвести до того, що віддалені уявлення підсвідомості можуть вийти на поверхню.

Abstract

Semantic activation in LSD: evidence from picture naming

Lysergic acid diethylamide (LSD) is a classic psychedelic drug that alters cognition in a characteristic way. It has been suggested that psychedelics expand the breadth of cognition via actions on the central nervous system. Previous work has shown changes in semantic processing under psilocybin (a related psychedelic to LSD) that are consistent with an increased spread of semantic activation. The present study investigates this further using a picture-naming task and the psychedelic, LSD. Ten participants completed the task under placebo and LSD. Results revealed significant effects of LSD on accuracy and error correction that were consistent with an increased spread of semantic activation under LSD. These results are consistent with a generalised “entropic” effect on the mind. We suggest incorporating direct neuroimaging measures in future studies, and to employ more naturalistic measures of semantic processing that may enhance ecological validity.

“Semantic activation in LSD: evidence from picture naming” by Neiloufar Family, David Vinson, Gabriella Vigliocco, Mendel Kaelen, Mark Bolstridge, David J. Nutt and Robin L. Carhart-Harris in Language, Cognition and Neuroscience. Published online August 11 2016 doi:10.1080/23273798.2016.1217030

Підготував: Роман Бальоха

Редагування: Андрій Бондарчук

Використані джерела

http://neurosciencenews.com/language-lsd-neuroscience-4883/

Останні статті

  • Глутамат - головний медіатор збудження в ЦНС, синтезується з прекурсору глутаміну за участю ферменту глутамінази. Після синтезу, глутамат упаковується до синаптичних везикул за допомогою везикулярного транспортеру глутамату VgluT. Глутамат вивільняється з пресинаптичного нейрона внаслідок потенціалу дії.

  • Дофамін - моноаміновий нейромедіатор, який продукує як збуджуючі так і гальмівні потенціали, в залежності від постсинаптичних рецепторів. Дофамін приймає участь у таких важливих функціях як рухова активність, увага, навчання, та підсилює ефект деяких речовин якими люди схильні зловживати.

  • Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) (Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) – фармакологічна група препаратів, які використовуються, як для лікування депресії та тривожних розладів, так і деяких інших станів. Група СІЗЗС включає в себе 6 агентів